اخبار

400مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران بافنده فرش هستند

400مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران بافنده فرش هستند
رئیس اداره امور طرح های خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: 400مددجوی تحت حمایت بافنده فرش هستند که به صورت تمام وقت و نیمه وقت فرش می بافند .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، مهدی جعفری، رئیس اداره امور طرح های خودکفایی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و مورد نیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب و همچنین با انجام نظارت‌های مستمر از طریق کارشناسان خبره فرش، موجب رونق نسبی تولید فرش در بین مددجویان استان شده است.
وی با اشاره به اینکه 95 مددجوی تحت حمایت از دوره آموزشی قالی بافی طی شش ماهه نخست امسال بهره مند شدند، افزود: هدف از برگزاری این دوره آموزشی ایجاد مهارت فنی برای اشتغال و تولید فرش دستباف برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بوده است.
رئیس اداره امور طرح های خودکفایی کمیته امداد مازندران با بیان اینکه افراد آموزش دیده پس از کسب مهارت بافت قالی، برای دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای به این سازمان معرفی می شوند، تصریح کرد:این مهارت زمینه‌های مناسبی را برای بهبود وضعیت اشتغال مددجویان در سطح استان ایجاد می‌کند و منبع درآمد مناسبی برای علاقه‌مندان به این رشته است.

وی بیان داشت: در حال حاضر با رایزنی های صورت گرفته با کارآفرینان فعال حوزه فرش در قالب طرح راهبران شغلی، برنامه ریزی برای تولید و فروش فرش دستباف در دست اقدام است.

جعفری گفت: در تلاش هستیم تا با برگزاری این دوره‌ها، برای افزایش شکوفایی استعداد علاقه‌مندان به این رشته و تولیدات صنایع دستی در استان گام‌های موثری برداریم.

انتهای پیام

۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴
تعداد بازدید : ۳۱۷
کد خبر : ۲,۶۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید