اخبار

رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران اعلام کرد:

رشد 76 درصدی پرداخت زکات در مازندران

رشد 76 درصدی پرداخت زکات در مازندران
رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران گفت:پرداخت زکات توسط مردم نیکوکار استان در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 76 درصدی داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی بریمانی، رئیس زکات کمیته امداد مازندران، اظهار داشت:مردم نیکوکار استان 11میلیارد و 700 میلیون تومان زکات در شش ماهه نخست سال جاری پرداخت کردند .
وی با اشاره به اینکه زکات از مهم ترین فرایضی است که در بسیاری از موارد درکنار نماز در آیات قرآن کریم بر آن تاکید شده است، افزود: مبلغ جمع آوری شده زکات برای امور فقرا ، نیازمندان و پروژه های عمرانی هزینه شد.
بریمانی تصریح کرد:زکات جمع آوری شده بیشتر شامل برنج،گندم، جو وزکات فطره بوده و حدود 98 درصد مبالغ جمع آوری شده شده تحت عنوان زکات حمایتی برای مددجویان و نیازمندان در بخش مسکن، جهیزیه، سرویس بهداشتی و معیشت هزینه شده است.
رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران با بیان اینکه مابقی زکات در بخش عمرانی هزینه شد، گفت: بیشترین زکات جمع آوری شده به ترتیب در شهرستانهای بابل، ساری و آمل بوده است.
وی با اشاره به اجرای طرح شورای زکات در روستای های مازندران گفت: از تعداد 1917روستا که قابلیت تشکیل شورای زکات را دارند در 1400روستا این شورا ایجاد شد و در حال حاضر 73 درصد روستاهای مازندران دارای شورای زکات هستند.
بریمانی گفت: زکات جمع آوری شده در روستاها برای نیازمندان همان روستا هزینه می شود که طی شش ماهه نخست امسال ازمجموع زکات جمع آوری شده ، سه میلیارد و 650 میلیون تومان آن از طریق شورای زکات روستاها جمع آوری شده است.
بریمانی با تقدیر از همراهی مردم نوعدوست و نیک اندیش مازندران خاطر نشان کرد:ارتباط چهره به چهره مسئولان زکات با خیّران وکشاورزان ،تشکیل جلسات شورای زکات شهرستانها با حضور امام جمعه وفرماندار و...از جمله برنامه های جمع آوری زکات بوده است.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۹۹
کد خبر : ۲,۵۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید