اخبار

رئیس کمیته امداد کیاسر:

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان/ پرداخت تسهیلات اشتغال

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مددجویان/ پرداخت تسهیلات اشتغال
رئیس کمیته امداد کیاسر گفت: ۵۵نفر از مددجویان تحت حمایت در این شهرستان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، خشایار آروند ، رئیس کمیته امداد کیاسر اظهار داشت: این آموزش ها در بخش صنایع دستی و تراش سنگ های زینتی بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین افراد بهره مند شده از این آموزش ها دختران بازمانده از تحصیل و زنان سرپرست خانوار بوده اند ، افزود: آموزش های فنی و حرفه ای به منظور ارتقاءسطح آگاهی های علمی و مهارتی مددجویان برگزار می شود.

رئیس کمیته امدادکیاسر به برگزاری دوره آموزشی تراش سنگ های زینتی برای ۵۵ مددجو اشاره و تصریح کرد: این آموزشها با هدف مهارت آموزی در زمینه تراش سنگ فیروزه و اجرای طرح اشتغال با حمایت راهبر شغلی ارائه شده است به نحوی که از ماه اول آغاز به کار، درآمدزایی قابل قبولی کسب خواهد شد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان گفت:این تسهیلات به 25 نفراز مددجویان تحت حمایت در این منطقه به ارزش یک میلیارد و 250 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی بیان داشت: این تسهیلات در زمینه های دامداری، کشاورزی و خدماتی از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک به مددجویان پرداخت شد و همچنین ۶۳ نفر نیز برای اجرای طرح اشتغال به بانک های عامل معرفی شده و مراحل دریافت وام را سپری می کنند.

آروند گفت: ۳۹۷۲ نفر در قالب مددجویان عادی، تبصره ۱۴ و چند خدمتی، در کیاسر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۹
کد خبر : ۲,۵۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید