اخبار

قائم مقام کمیته امداد مازندران:

اجرای مجازات‌های جایگزین حبس با هدف کمک به نیازمندان

اجرای مجازات‌های جایگزین حبس با هدف کمک به نیازمندان
قائم مقام کمیته امداد مازندران از اجرای مجازات‌های جایگزین حبس افراد برای کمک به مددجویان خبر داد و گفت: کمیته امداد به عنوان یکی از دستگاه‌ها و نهادهای پذیرنده مجازات جایگزین حبس در آیین‌نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی تعیین شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری ، قائم مقام کمیته امداد مازندران اظهار داشت: قانونگذار به منظور کاهش آمار زندانیان و آسیب های احتمالی مجازات حبس، درسال ۱۳۹۲ مجازات های جایگزین حبس پیش بینی کرده است که قضات دستگاه قضایی با استفاده از این فرصت قانونی متهم را با داشتن شرایط خاص به جای حبس، به مجازات های دیگر محکوم می کنند.

وی افزود: این مجازات ها با سن، مهارت، وضعیت، شخصیت، سابقه و سایر اوضاع و احوال مجرم تعییین و اجرا می شود.

قائم مقام کمیته امداد مازندران تصریح کرد: جلساتی با قضات در شهرستان های استان به همین منظور برگزار و مقرر شد تا پایان سال با قضات همه شهرستان ها به منظور خدمت به محرومان و کاهش آسیب های اجتماعی بهره مندی مددجویان از این فرصت قانونی جلساتی برگزار شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مددجویان کمیته امداد نیاز به حمایت همه دستگاه ها دارند ، با مشارکت دادگستری و قضات کیفری شهرستان ها، بخشی از مشکلات مددجویان با این آراء رفع می شود.

اسکندری گفت: دادگاه ها می توانند مجازات های مقرر را در زمینه های امور بهداشتی و درمانی ، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، امور فنی و حرفه ای، خدماتی، کارگری در بخش های ساختمانی، امور کشاورزی، دامداری، باغبانی، برداشت محصول، پرداخت های نقدی بهای آب، برق، گاز، هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت، اکرام ایتام، سایر موضوعات و خدمات عمومی به نفع مددجویان کمیته امداد تبدیل کنند.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲۱۴
کد خبر : ۲,۵۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید