اخبار

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندر اعلام کرد:

اجرای طرح واکسن آنفولانزا برای 3500 مددجو

اجرای طرح واکسن آنفولانزا برای 3500 مددجو
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران گفت:طرح تزریق واکسن آنفولانزا برای 3500 نفر از مددجویان مبتلا به بیماریهای خاص و صعب العلاج ، بیماران زمینگیر وسالمند تحت حمایت در مازندران اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد کوچکی ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد اظهار داشت: با توجه به رسیدن فصل سرما با هماهنگی انجام شده بامرکز بهداشت استان مقرر شد تا واکسن آنفولانزا با هدف ایمن سازی مددجویان در مقابل بیماری آنفولانزا به مددجویان تزریق شود.

وی با بیان اینکه این نهاد در بخش بهداشت و درمان به مددجویان خدمات مختلفی ارائه می کند،افزود:12 میلیارد تومان برای بهداشت و درمان مددجویان در شش ماهه نخست امسال هزینه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران تصریح کرد: خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به مددجویان تحت حمایت شامل بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار، مجریان طرح های اشتغال, بیمه روستائیان و عشایر ، بهداشت، هزینه های مکمل ، طرح تغذیه مادران باردار و شیرده وکودکان زیر پنج سال بوده است.

وی با بیان اینکه 2722 نفر بیمار خاص و صعب العلاج و زمینگیر در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، گفت: به این افراد خدماتی مانند هزینه های پوشینه، تخت، تشک مواج، دارو ودرمان، ویزیت، هزینه های بستری و هزینه های بیمه مکمل در شش ماهه نخست سال جاری ارائه شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران به برگزاری دوره های آموزشی بهداشت برای مددجویان تحت حمایت در استان اشاره کردو افزود: این دوره های آموزشی با هدف ارتقاء سطح بهداشت برای مددجویان در بخش هایی مانند بهداشت روان،بهداشت فردی ، دیابت و فشار خون برگزار شد.

کوچکی یادآورشد : در مازندران 81 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

انتهای پیام

۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۵۰۸
کد خبر : ۲,۴۹۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید