اخبار

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران مطرح کرد:

برون سپاری پرونده های مددجوئی با هدف واگذاری امور مردم به مردم

برون سپاری پرونده های مددجوئی با هدف واگذاری امور مردم به مردم
مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران در نشست تخصصی نحوه برون سپاری فعالیت های این نهاد که باهدف واگذاری امور مردم به مردم برگزار شد،گفت:این نهاد در ارائه خدمات به نیازمندان کارنامه درخشانی دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدتقی جوادی، مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران اظهارداشت: 81 هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند و ازخدمات مختلفی بهره مند هستند.

وی افزود: از این تعداد افراد 73 درصد را زنان تحت حمایت تشکیل می دهند که 57 درصد از این زنان، سرپرست خانوار هستند.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران تصریح کرد: به مددجویان در بخش های مختلف فرهنگی، درمانی، عمرانی، اشتغال، تامین جهیزیه و... خدمات ارائه می شود.

وی بیان داشت: افراد متقاضی پس از بررسی وضعیت توسط مددکاران و شناسایی نیازها و مشکلات ، تحت حمایت کمیته امداد قرار می گیرند.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران گفت: برای ارائه خدمات بهتر به مددجویان ، برون سپاری پرونده ها با هدف واگذاری امور مردم به مردم ازطریق مراکز نیکوکاری، انجمن حمایت از خانواده زندانیان و خیریه ها انجام می شود.

وی با اشاره به ایجاد مراکز نیکوکاری ازسال 92 در استان گفت: هم اکنون 106 مرکز نیکوکاری در استان وجود دارد و این مراکز در کنار مطالعه ظرفیت های محله ، حرفه های تخصصی ، نیازهای هر محله و افراد نیازمند ساکن در منطقه را شناسایی و با هم افزایی سایر موسسات خیریه ، مشکلات نیازمندان همان محله رفع می شود.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد مازندران با اشاره به ارائه خدمات اشتغال به مددجویان بیان داشت: پس ازشناسایی افراد مستعد و ارائه آموزش های لازم، تسهیلات اشتغال زایی و توانمند سازی پرداخت می شود و به طور مستمر طرح ها توسط کارشناسان آموزش دیده و خِبره مورد نظارت قرار می گیرند.

وی به اجرای کلینیک کسب و کار مددجویان اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف پایدار سازی مشاغل انجام می شود.

جوادی گفت: تمامی خدماتی که به مددجویان ارائه می شود با برنامه ریزی دقیق و مناسب بوده و همه تلاش این نهاد توانمند سازی و خودکفایی افراد تحت حمایت در ابعاداجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

وی لازمه خدمت رسانی موثر و کارآمد به مددجویان را بهره گیری هدفمند از ایده های نو ، مجموعه های دانش بنیان و یافته های علمی در پیشبرد ماموریت های محوله برشمرد و افزود: به منظور بهره گیری موثر از ظرفیت های علمی مراکز دانشگاهی ، پژوهشی و دانش بنیان ، اقدامات اجرایی مبتنی بر تحقیقات و تصمیمات در جلسات علمی و تخصصی و نیز نظام مندکردن مطالعات وتبادل اطلاعات با مراکزدانشگاهی انجام می شود.

انتهای پیام

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۹۶
کد خبر : ۲,۴۵۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید