اخبار

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادمازندران:

59درصد افراد تحت حمایت کمیته امداد مازندران زنان سرپرست خانوار هستند

59درصد افراد تحت حمایت کمیته امداد مازندران زنان سرپرست خانوار هستند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادمازندران گفت:59 درصد افراد تحت حمایت کمیته امداد استان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد کوچکی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران اظهارکرد: 47هزار و 433 خانوار از مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان زنان سرپرست خانوار هستند.

وی افزود: فوت سرپرست ، طلاق و متارکه، سرباز و یا زندانی بودن سرپرست خانوار و سرپرست فاقد صلاحیت از جمله عواملی است که زنان، تحت حمایت این نهاد قرار می گیرند.

معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد مازندران تصریح کرد: جلسات مشاوره و فرهنگی، خدمات بهداشتی و درمانی ، ودیعه و اجاره مسکن، اردوهای زیارتی و تفریحی، خدمات ازدواج، وام قرض الحسنه نیز از دیگر تسهیلات و امکاناتی است به زنان سرپرست خانوار تحت حمایت ارائه می شود.

وی گفت: بسته های حمایتی، تسهیلات اشتغال و کاریابی، خدمات حقوقی و کمک های موردی از دیگر خدماتی است که زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان بهره مند هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران با اشاره به ارائه مشاوره و راهنمایی گروهی به زنان سرپرست خانوار بیان داشت: 1410 زن سرپرست خانوار طی شش ماهه نخست امسال از این خدمات بهره مند شدند.

وی گفت: مشاوره فردی و راهنمایی گروهی در بخش های فرزند پروری تک والدینی،مهارت های زندگی، خودباوری، پیشگیری از آسیب های اجتماعی (سلامت اجتماعی)، بهداشت روانی و تاب آوری به زنان سرپرست خانوار تحت حمایت ارائه شده است.

وی افزود: خدمات مشاوره فردی در سطح پیشگیرانه و درمان روانشناختی به 758 نفر از زنان مطلقه سرپرست خانوار زیر 50 سال سن، با هدف جلوگیری از بروز اختلالات و آسیب های اجتماعی و همچنین ارتقاءسلامت روان خانواده ها ارائه شد.

کوچکی گفت: 81 هزار خانوار در مازندران تحت حمایت کمیته امداد قرار و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۱
تعداد بازدید : ۵۲۳
کد خبر : ۲,۴۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید