اخبار

برکت وجود سالمندان با کوله باری از تجربه

برکت وجود سالمندان با کوله باری از تجربه
موی سپیدشان، کتاب پُربَهایِ تجربه هاست و سینه هاشان سرشار از فراز و فرودهای زندگی،گفته هاشان روشنی بخش راه زیستن است و دست های پینه بسته شان یادگاری است از خوشی ها و ناخوشی های ایام.آری آنها سالمندان هستند با کوله باری از تجربه های بس گرانبها.

در فرهنگ زندگی ساز اسلام،بر تکریم پیران و سالمندان تأکید بسیار شده است. برخورد با سالمندان از دیرپاترین و سرنوشت سازترین ارتباط هاست. در برخورد با کهنسالان، بر اصل تکریم و پاسداشت مقام آنها، تاکید فراوان شده است.

نُهم مهر ماه به عنوان "روز سالمند" نامگذاری شده است.برخی از سالمندان به دلایل مختلف تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند . این نهاد با حفظ کرامت انسانی سالمندان به منظور رفع مشکلاتِ آنها خدمات مختلفی ارائه می کند.

به مناسبت این روز مدیر کل کمیته امداد مازندران با یکی از سالمندان تحت حمایت این نهاد دیداری گرم و صمیمی داشت و شنونده صحبت ها و درد و دل های او شد.

در این دیدار یکساعته پیرمرد دنیا دیده و سختی گرم و سرد روزگار چشیده از سالهای دور و رنج ها وخوشی هایش سخن گفت. از اینکه امروز هستند کسانی که دستش را به مهر به یاری بفشارند و در این روز های تنهایی ، تنهایش نمی گذارند. او گفت و دیگران شنیدند تا دمی تجربه کسب کنند از همنشینی با این کهنسال دنیا دیده. آری پند پیران گران بهاست؛ زیرا آنان سرشار از اندیشه و تجربه اند.

طبق آخرین گزارش از کمیته امداد مازندران 57 هزار نفر سالمند در استان تحت حمایت کاین نهاد قرار دارند و از خدماتی مانند پرداخت کمک معیشت به طور مسمتر در طول سال ارائه بهره مند هستند، خدمات آموزشی، پرداخت وام کارگشایی، کمک هزینه رفاهی از دیگر خدمات ه سالمندان تحت حمایت است.

از ابتدای سالجاری تاکنون نیز 975 میلیون تومان دربخش بهداشت و درمان برای سالمندان تحت حمایت کمیته امداد مازندران هزینه شده است.نهاد مقدس کمیته امداد در هزر شرایطی به یاری نیازمندان شتافته و در راستای رفع مشکلات آنها اقدامات مطلوبی ارائه کرده است.

سالمندان امروز جوانان دیروز اند ، پس بهتر است اندکی به فردای خویش نیز بیاندیشیم و سالمندان، این اندیشه های سرشار را ارج نهیم چراکه تکریم بزرگان مایه برکت در زندگی است

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۳۰۷
کد خبر : ۲,۴۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید