اخبار

رئیس کمیته امداد چالوس:

پرداخت مبلغ 117میلیون تومان برای بیمه تأمین اجتماعی

پرداخت مبلغ 117میلیون تومان برای بیمه تأمین اجتماعی
رئیس کمیته امداد چالوس گفت:این نهاد از ابتدای سالجاری تاکنون 117 میلیون تومان به عنوان حق بیمه مددجویان به تعداد 281 نفر به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده است و تاکنون 6 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی نیز بازنشسته و یا مستمری‌بگیر شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد قمی ،رئیس کمیته امداد چالوس با بیان این که این نهاد برای توانمندسازی مددجویان، رسیدن به خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین جامعه هدف، حق بیمه افراد را به صندوق تأمین اجتماعی واریز می‌کند، اظهار کرد: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، از کار افتادگی و درمان استفاده کنند.

وی افزود: بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی با حداقل 55 سال و آقایان با حداقل 60 سال به شرط دارا بودن 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی بهره مند‎ می‏شوند.

قمی با اشاره به اینکه این خدمت شامل سه نوع بیمه اجتماعی است، افزود: معرفی و پرداخت حق بیمه تمامی زنان سرپرست خانوار، مشمولان طرح‌های اشتغال و خودکفایی و مددجویان روستایی و عشایر به صندوق تأمین اجتماعی یا صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر درجهت استفاده از مزایای بیمه‌های اجتماعی در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد است.

قمی گفت: در چالوس 2613 خانوارتحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
تعداد بازدید : ۵۱۶
کد خبر : ۲,۳۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید