اخبار

رئیس کمیته امداد چالوس خبر داد:

بهره‌مندی 394 دانش‌آموز و دانشجو از کمک‌هزینه تحصیلی

بهره‌مندی 394 دانش‌آموز و دانشجو از کمک‌هزینه تحصیلی
394 دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان چالوس از کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه به ارزش 148 میلیون تومان در سال گذشته بهره‌مند شدند.

رئیس کمیته امداد چالوس گزارشی از پرداخت کمک‌هزینه‌های تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد طی سال گذشته ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدمی، رئیس کمیته امداد چالوس بابیان اینکه یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های این نهاد در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی و ارتقا سطح علمی جامعه، کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت است گفت: 394 دانش‌آموز و دانشجو از حمایت‌های مادی و معنوی این نهاد در سال گذشته بهره‌مند شدند.

وی به پرداخت 81 میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه به دانشجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: 80 دانشجو در شهرستان چالوس تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات آموزشی و فرهنگی این نهاد استفاده می‌کنند.

قمی بابیان اینکه 314 دانش‌آموز نیز تحت حمایت شهرستان هستند، افزود: 67 میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی به دانش آموزان برای ترغیب به ادامه تحصیل در سرفصل‌های کلاس تقویتی، کار و دانش، خوابگاه و راه‌یابی به دانشگاه، در سال گذشته پرداخت‌شده است.

وی گفت: ارائه مشاوره‌های تحصیلی، تهیه امکانات آموزشی و فرهنگی و پرداخت کمک‌هزینه‌های تحصیلی به‌منظور رفع بخشی از دغدغه‌های مالی دانش آموزان و دانشجویان انجام می‌شود.

قمی ادامه داد: اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی، حمایت از طرح‌ها و ایده‌های کارآفرین دانشجویان و ایجاد زمینه اشتغال برای دانش‌آموختگان مبتکر و مخترع را از دیگر اقدامات تشویقی کمیته امداد برای ادامه تحصیل دانشجویان است.

شایسته ذکر است در چالوس دو هزار و 590 خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

 

انتهای پیام


۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۶۱۳
کد خبر : ۱۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید