اخبار

رئیس کمیته امداد گلوگاه خبر داد :

اجرای طرح باغداری و کشت گیاهان دارویی در 154هکتار از اراضی شیبدار

اجرای طرح باغداری و کشت گیاهان دارویی در 154هکتار از اراضی شیبدار
رئیس کمیته امداد گلوگاه گفت:طرح باغداری و کشت گیاهان دارویی در 154 هکتار از اراضی شیبدار برای مددجویان ساکن در مناطق محروم و کوهستانی این شهرستان اجرا شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا یعقوبی اظهار کرد:این طرح ها به ارزش سه میلیاردو 480 میلیون تومان از محل تسهیلات قرض الحسنه و کمک های بلاعوض برای 87 مددجوی حت حمایت در این شهرستان جرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح ها با ارزیابی و پژوهش های لازم در خصوص اثرات اقتصادی ، اجتماعی ، شناسایی افرادمستعد ومیزان سطح زیر کشت گیاهان، آموزش های انفرادی وگروهی ، مهارت آموزی ارائه شده است.

رئیس کمیته امداد گلوگاه تصریح کرد:از آنجاییکه ارزش محصولات باغی و گیاهان دارویی صرفه اقتصادی برای مجریان طرح ها بهمراه داشته است، تغییر نوع کشت در مناطق بالادست مورد استقبال ساکنین قرار گرفت و اجرای طرح های باغداری و پرورش گیاهان دارویی علاوه بر بالا بودن انگیزه کار و تلاش ، باعث مهاجرت معکوس فرزندان مددجویان تحت حمایت از شهر به روستا شده است .

وی گفت: اجرای اینگونه طرح های اشتغال علاوه بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، در دراز مدت می تواند باعث جلوگیری از فرسایش خاک و رونق اقتصادی منطقه شود.

یعقوبی افزود:درختان قابل کشت در این مناطق شامل درختان سیاه ریشه از جمله گلابی ، گیلاس ، گردو ، سیب و به و... ) و همچنین گیاهان دارویی شامل : زعفران ، آویشن ، گل گاوزبان ، به لیمو و...)بوده است.

وی گفت:برای شناسایی استعدادهای منطقه ، بازار یابی ، فروش تضمینی محصولات مددجویان و پایدار سازی طرح های اشتغال نیز مورد توجه قرار گرفته است .

یعقوبی گفت: امسال پنج دوره آموزش گیاهان دارویی برای 200نفر از مددجویان این شهرستان شامل کشت این گیاهان ،صنایع دستی وبازاریابی و.... برگزار شد.

شایسته ذکر است در گلوگاه هزار و 660 خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند واز خدمات این نهاد بهره مند هستند.

 

انتهای پیام

 

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۱۱
کد خبر : ۱,۵۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید