اخبار

مدیر کل کمیته امداد مازندران :

انسان با کار خیر بزرگ می شود

انسان با کار خیر بزرگ می شود
مدیر کل کمیته امداد مازندران امروز در مصلی نماز جمعه ساری و در جمع نمازگزاران این شهرستان گفت: انسان با کار خیر بزرگ می شود و در جامعه ای که انفاق، احسان و نیکوکاری فرا گیر شود،آن جامعه به سمت تعالی و در یک کلام به سوی بهشت برین رهنمون می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، رضا نوروزی ،مدیر کل کمیته امداد مازندران، اظهار کرد:طبق معارف دینی و قرآنی برخی از کارها ،جامعه را با سرعت بیشتری به تعالی می رساند و یکی از آنها انفاق،احسان،نوعدوستی و نیکوکاری است وبا ترویج این فرهنگ بِزِه،آسیب اجتماعی و ... کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه چهل سالگی انقلاب به فضل خدا گذشت و وارد پنجمین دهه انقلاب شدیم گفت:کمیته امداد در روز‌های نخستین انقلاب به فرمان امام با هدف کمک به محرومان ، نیازمندان و اقشار آسیب پذیر ایجاد شد.

مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه تلاش می کنیم تا بتوانیم آموزه های انقلاب را رشد دهیم و با کمک و مشارکت مردم نوعدوست در خدمت محرومان و نیازمندان باشیم ،تصریح کرد:کمیته امداد دو وظیفه مهم دارد که یکی از آنها خدمت همه جانبه به نیازمندان جامعه و دیگری نیز ترویج فرهنگ انفاق، احسان،نیکوکاری و نوعدوستی و مردمی شدن کار کمک به نیازمندان است.

وی گفت: اگر دراجرای ترویج فرهنگ پسندیده احسان ونیکوکاری توفیق داشته باشیم یقینا خدمت رسانی مطلوبی به نیازمندان اتفاق می افتد و با حضور مردم نوعدوست، کارها به نتیجه می رسد.

وی یکی از افتخارات کمیته امداد مازندران را جلب اعتماد عمومی دانست و افزود:هرساله با مشارکت مردم منابع مادی و معنوی برای خدمت رسانی به محرومان ونیازمندان تجهیز می شود.

نوروزی تصریح کرد: کمیته امداد تلاش کرده است تا با توجه به شرایط این چند ماهه اخیر ، لطمات اقشار آسیب پذیر از تکانه های اقتصادی به حداقل برسد و تدابیر راهبردی و خدماتی در این زمینه اندیشیده شده تا مشکلات نیازمندان کاهش یابد.

مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: بیش از ۶۷ هزار خانوار در مازندران کمک معیشت بگیر کمیته امداد بوده و مستمری ماهیانه به منظور رفع بخشی از مشکلات معیشتی، به صورت نقدی به حساب آنها واریز می شود.

وی افزود: در سال جاری بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد و تعمیرات دو هزار ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی انجام شده است.

مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: امسال رشد مناسبی در جمع آوری صدقات، زکات، اکرام ایتام، محسنین و.. شاهد بودیم و سعی می کنیم که این درآمدها را در سال آینده افزایش دهیم.

نوروزی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری در ۱۵و ۱۶و ۱۷ اسفند گفت: با مشارکت ، حضور و کمک مردم در این جشن می توانیم به توفیقات مطلوبی در راستای خدمت رسانی به نیازمندان دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری امسال با شعار"عیدی برای همه"برگزار می شود،گفت: مردم نیکوکار مازندران می توانند کمک های خود را از طریق تلفن همراه با شماره گیری #۰۱۱*۱*۸۸۷۷* واریز کنند.

 

انتهای پیام

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۸۰۷
کد خبر : ۱,۵۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید