اخبار

قائم مقام کمیته امداد مازندران خبر داد:

بهره مندی 1519کودک دچار سوء تغذیه از خدمات کمیته امداد

بهره مندی 1519کودک دچار سوء تغذیه از خدمات کمیته امداد
قائم مقام کمیته امداد مازندران گفت: این نهاد برای رفع سوء تغذیه هزار و 519 نفر از کودکان زیر پنج سال خدمات ارائه می دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر اسکندری،قائم مقام کمیته امداد مازندران اظهار کرد: ارائه خدمات به کودکان دچارسوء تغذیه شامل کودکان غیر تحت حمایت هم می شود و برای این کودکان ماهیانه یک سبد غذایی اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه ارزش هرسبد غذایی به کودکان دچار سوء تغذیه ماهیانه 92 هزار تومان است، افزود: وضعیت رشد این کودکان هر شش ماه پایش می شود.

قائم مقام کمیته امداد مازندران گفت: اگر در بررسی توسط مرکز بهداشت شهرستان،کودکی دچار اختلال رشدناشی از عدم دریافت مواد غذایی تشخیص داده شود،کودک به کمیته امداد معرفی شده و پس از بررسی توسط این نهاد و تایید نیازمندی مالی خانواده ، از این طرح بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد:برای برنامه امنیت غذایی، کمیته امداد طرح تغذیه مادران باردار و شیرده را برای مددجویان زن تحت حمایت در بازه زمانی آغاز ماه چهارم بارداری تا 24 ماه پس از زایمان در دوره شیردهی اجرا می کند.

وی گفت: در این طرح سبد غذایی به ارزش 100هزار تومان به صورت ماهیانه در اختیار مادران باردار و شیرده قرار می گیرد.

اسکندری افزود: یک میلیارد و 300 میلیون تومان در طرح تغذیه کودکان زیر پنج سال و زنان باردار و شیرده از ابتدای سالجاری تاکنون هزینه شده است.

 

انتهای پیام

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶
تعداد بازدید : ۷۹۴
کد خبر : ۱,۴۹۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید