اخبار

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران خبر داد:

حمایت ازتولیدات مددجویان مازندرانی در صنایع دستی و فرش دستباف

حمایت ازتولیدات مددجویان مازندرانی در صنایع دستی و فرش دستباف
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: 155نفرازمددجویان تحت حمایت در استان بافنده فرش بوده و این نهاد از تولیدات مددجویی در زمینه صنایع دستی و فرش دستباف حمایت می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید علی اصغر رضایی طالشی با بیان اینکه قالیبافی به عنوان یک شغل خانگی مناسب برای زنان سرپرست خانوار است، افزود: 67 مددجو ازآموزش قالیبافی طی 9 ماهه امسال بهره مند شده و مواد اولیه ، دار قالی و نقشه فرش بافی در اختیار آنان قرار گرفته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه نسبت به آموزش و راه اندازی کارگاه آموزشی بافت فرش و چرخه تولید فرش دستباف برای مددجویان اقداماتی انجام شده است، اظهار کرد: مددجویان فرش را با نظارت و راهنمایی استادکاران این نهاد بافته و پس از اتمام ،ضمن ارزیابی و قیمت گذاری، فرش ها توسط این نهاد به فروش می رسد.

رضایی تصریح کرد: 22 تخته فرش دستباف تولیدی مددجویان که عمدتا شامل قالیچه ، کناره ، شش متری ، چارک و ذرع و نیم است به متراژ 42 متر مربع طی 10ماهه امسال با نظارت کارشناسان فرش قیمت گذاری و پس ازتایید توسط شرکت صنعت آفرینان به ارزش 56 میلیون تومان به فروش رسیده است.

 

انتهای پیام

۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۶۲۵
کد خبر : ۱,۳۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید