اخبار

رئیس زکات کمیته امداد مازندران خبر داد:

رشد ۴۷ درصدی جمع آوری زکات در مازندران

رشد ۴۷ درصدی جمع آوری زکات در مازندران
رئیس زکات کمیته امداد مازندران گفت: ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات در دیار علویان طی ۹ماهه امسال جمع آوری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۴۷ درصد، رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی بریمانی اظهار کرد: از این مبلغ، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، زکات فطریه و ۱۰۰ میلیون تومان زکات واجب و هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، زکات مستحبی بود.

رئیس زکات کمیته امداد مازندران بیان کرد: از میزان زکات جمع آوری شده دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای پروژه های عام المنفعه اعمّ از مسجد، خانه عالِم، پل سازی و جاده سازی و مابقی آن برای فقرا و نیازمندان زیر نظر کمیته امداد جهت ساخت مسکن، ایتام، تعمیرات مسکن، تهیه جهیزیه، آزادی زندانی، تحصیل فرزندان مددجو، درمان بیماران و معیشت (توزیع سبد کالا) هزینه شد.

وی تصریح کرد: با توجه به مقدار زکات جمع آوری شده در مازندران بر اساس برنامه پیش بینی شده برای زکات سال ۹۷ در این استان تاکنون ۶۵ درصد آن محقق شد.

رئیس زکات کمیته امداد مازندران گفت: شورای زکات روستا تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری در تمام روستاهای استان تشکیل می شودکه اعضای تشکیل دهنده این شورا، شامل روحانی روستا، دهیار، یکی از اعضای شورای اسلامی، یکی از اعضای هیئت امنا مسجد، یک باغدار یا دامدار یا کشاورز، فرمانده پایگاه بسیج و یک خانم متدین و معتمد محل هستند.

بریمانی افزود:جشن تشکیل شورای زکات روستاها تا پایان سالجاری در مازندران برگزار می شود.

 

انتهای پیام

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۱۱
تعداد بازدید : ۴۸۳
کد خبر : ۱,۲۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید