اخبار

رئیس کمیته امداد رامسر:

ارائه خدمات عمرانی به مددجویان از فعالیتهای این نهاد است

ارائه خدمات عمرانی به مددجویان از فعالیتهای این نهاد است
رئیس کمیته امداد رامسر گفت: 48 میلیون و 770هزارتومان کمک هزینه اجاره مسکن به خانوارهای تحت حمایت این شهرستان در 9ماهه امسال اختصاص داده شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،پرویز سرایی ،رئیس کمیته امداد رامسر با اشاره به ارائه خدمات عمرانی به مددجویان این شهرستان، گفت: هم اکنون حدود 106 خانوار تحت حمایت در رامسرفاقد مسکن هستند و در منازل استیجاری زندگی می کنند.

وی تصریح کرد:سقف کمک هزینه اجاره مسکن پرداختی به هر یک از خانوارهای تحت حمایت مستاجر ساکن در شهرهای بزرگ ۱۰۰ هزار تومان و در شهرهای کوچک ۷۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه کمک هزینه اجاره مسکن از محل اعتبارات امداد تامین و در اختیار خانوارهای مددجو قرار می گیرد، گفت:با کمک ویاری خیران نیکوکار در تامین هزینه های مسکن خانوارهای نیازمند بخشی از مشکلات این بخش رفع خواهد شد.

سرایی با اشاره به ارائه خدمات عمرانی به مددجویان گفت: 313 میلیون و240هزار تومان به منظور ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی 43 مسکن مددجویی در سطح شهرستان طی 9ماهه سالجاری هزینه شده است‌.

‌رئیس کمیته امداد رامسر افزود: تامین مسکن نیازمندان ،با موضوع خدمات مسکن مددجویان و با رویکرد مشارکت در تامین منابع مالی از طریق کمک‌های بلاعوض کمیته امداد ، تسهیلات قرض الحسنه ، استفاده حداکثری از تسهیلات کم بهره بانکی، صدقات، مشارکت مددجویان، مشارکت خیران و بهرمندی از ظرفیت حامیان خیر در تامین هزینه‌های خدمت مسکن مددجویی انجام شده است‌.

سرایی اظهار کرد: در سال جاری اعتبارات اختصاص یافته برای تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان برای ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان بیش از 396میلیون و 325هزارتومان است‌.

سرایی خاطر نشان کرد: همچنین کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان شهری، ساخت مجتمع های مسکونی مددجویان شهری ، کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان در مناطق عادی و محروم، بهسازی و مقاوم سازی مسکن مددجویان روستایی در قالب تفاهمنامه با بنیاد مسکن، کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام شهری و روستایی، طرح مهاجرت و بازگشت مددجویان از شهر به روستا از جمله برنامه ‌های تامین مسکن مددجویی در سالجاری است‌.

 

انتهای پیام

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۱۷
کد خبر : ۱,۲۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید