اخبار

توسعه طرح نوغانداری برای مددجویان مازندرانی

توسعه طرح نوغانداری برای مددجویان مازندرانی
طرح نوغانداری در مناطق بندپی بابل، بابلکنار، لفور سوادکوه شمالی برای مددجویان تحت حمایت اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید علی اصغر رضایی طالشی، معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد مازندران گفت: طی تفاهم نامه ایجاد شده با سازمان جهاد کشاورزی ، طرح نوغانداری برای اشتغال مددجویان در استان توسعه می یابد.

وی افزود: طرح نوغانداری با هدف توسعه اشتغال و کسب درآمد جانبی خانوارهای روستایی در بین مدجویان در مناطق بندپی بابل، بابلکنار، لفور سوادکوه شمالی اجرا می شود و توسعه و کشت توتستان های این مناطق نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: جلسات هماهنگی به منظور استعداد سنجی و شناسایی و معرفی مددجویان مستعد و علاقمند اجرای طرح نوغانداری با بهره گیری از ظرفیت های آموزشی جهادکشاورزی در راستای ارتقاء مهارت مجریان این طرح در حال انجام است.

وی پرورش گل و گیاهان دارویی و کشت در اراضی شیبدار را از دیگر طرح های کمیته امداد مازندران برای مددجویان برشمرد و گفت: اجرای طرح های اشتغال زمینه خودکفایی بسیاری از مددجویان را فراهم می کند.

معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد مازندران با بیان اینکه ارتباطات بین مشاغل پایین دستی و بالادستی از جمله طرح های این نهاد است، افزود: هزار و 356مددجو از طریق سامانه کارا، برای دریافت تسهیلات اشتغال ثبت نام کردند که از این تعداد، پرونده هزار و 153نفر در دست بررسی است.

رضایی با بیان اینکه توانمند سازی و پایدار سازی مددجویان تحت حمایت یکی از اهداف اصلی کمیته امداد است ، گفت: با اجرای طرح های اشتغال، آموزش آن زمینه خودکفا شدن و خروج مددجویان از چرخه حمایتی این نهاد مهیا شود.

 

انتهای پیام

۱۶ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۲۰
تعداد بازدید : ۳۳۰
کد خبر : ۱,۲۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید