اخبار

رئیس کمیته امداد چالوس خبر داد

اجرای 118طرح اشتعال برای مددجویان

اجرای 118طرح اشتعال برای مددجویان
118 طرح اشتغال و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد چالوس در 9 ماهه سالجاری اجرا شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان چالوس از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در 9 ماهه امسال گزارشی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد قمی اویلی ، رئیس کمیته امداد چالوس با بیان اینکه هدایت منابع به صورتی که بیشترین موفقیت در تحقق اهداف حاصل شود، از مهمترین برنامه های این نهاد است، گفت: بر همین اساس تمام توان خادمان محرومان در کمیته امداد معطوف به افزایش بهره‌وری منابع و در نتیجه افزایش تعداد مددجویان توانمند و خودکفا شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون 118 طرح اشتغال به ارزش 18 میلیاردو 800 میلیون تومان اجرا شده است،افزود:23 مورد از وامهای پرداختی به ارزش 193 میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت و 95 مورد به ارزش یک میلیاردو 687میلیون تومان از اعتبارات بانکی پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد چالوس تصریح کرد: طرح های اجرا شده در زمینه های خدماتی، دامداری ، کشاورزی، صنایع دستی ، صنفی و صنعتی بوده است.

وی با بیان اینکه 389 مددجو از خدمات آموزش بهره مند شدند، گفت: 14 مورد کاریابی برای مددجویان انجام شد.

رئیس کمیته امداد چالوس افزود:دو هزار و 305 طرح توسط همکاران واحداشتغال در چرخه نظارت و پشتیبانی کمیته امداد این شهرستان قرار دارند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به حفظ روند رو به رشد توانمندسازی مددجویان، اظهار کرد: نیکوکاران چالوسی می‌توانند با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری قرض الحسنه در صندوق امداد ولایت ، در افزایش تعداد و مبلغ وامهای پرداختی به طرحهای اشتغال و خودکفایی مددجویان و نیازمندان شهرستان مشارکت کنند.

قمی گفت: در چالوس دو هزار و 381 خانوار معیشت بگیر کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

 

انتهای پیام 

۵ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۵۶
تعداد بازدید : ۲۷۷
کد خبر : ۱,۱۵۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید