دکمه موبایل منو

اخبار

​لذت زندگی با طعم آشپزی

​لذت زندگی با طعم آشپزی
مددجوی کارآفرین ساروی است با ایجاد یک کارگاه آشپزی وکار و تلاش توانست بر سختی‌ها فائق آید و مشکلات زندگی را به زانو درآوَرَد.

در زندگی افراد زیادی را می‌بینیم که هرروزشان را به امید آینده‌ای روشن و داشتن یک زندگی خوب آغاز می‌کنند و اگر خوب بنگریم درمی‌یابیم که هرکدام از آن‌ها در مواجهه با فراز و نشیب‌ها، راه رهایی می‌یابند تا طلوع خوشبختی را نظاره‌گر باشند. یکی از این افراد مددجویی کارآفرین ساروی است که با ایجاد یک کارگاه آشپزی و کار و تلاش توانست بر سختی‌ها فائق آید و مشکلات زندگی را به‌زانو درآوَرَد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مددجوی کارآفرین ساروی بابیان اینکه از دوران کودکی با سختی و مشکلات زندگی آشنا بود، گفت: روزگار به من آموخته بود که پا به‌پای خانواده کار و تلاش کنم تا بتوانم بر سختی‌ها غلبه کنم.
وی با اشاره به اینکه تا مقطع راهنمایی درس خواند، افزود: علی‌رغم میل باطنی مجبور به ترک تحصیل شدم و پس‌ازآن وارد دنیای جدید از زندگی شده و آنجا نیز باید با سختی‌ها و مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کردم و نمی‌دانستم که بهار زندگی‌ام رنگ و بوی پاییز دارد و با هر برگ ریزش من باید محکم‌تر و مقاوم‌تر می‌شدم.
بانوی کارآفرین ساروی ادامه داد: همسرم در یک شرکت کار می‌کرد و می‌توانست اندکی از آلام زندگی بکاهد اما بعد از مدتی به دلیل تعدیل نیرو در شرکت، مجبور شد با رانندگی و مسافرکشی امورات زندگی را بگذراند؛ او دل به کار نمی‌داد و این روند باعث شد به اعتیاد کشیده شود بنیان خانه‌ام فروریزد.
وی افزود: با به وجود آمدن این مشکلات و دیدن چهره معصوم کودکانم که گاهی مجبور بودند سر گرسنه بر بالین بگذارند، طاقت نیاوردم و به کار کردن روی آوردم و با پخت و فروش آش و حلیم توانستم اندکی از مخارج زندگی را تأمین کنم. ولی این کفاف زندگی را نمی‌داد.
بانوی کارآفرین ساروی گفت: باراهنمایی آشنایان به کمیته امداد مراجعه کردم و بابیان شرح ماوقع زندگی و همچنین مهارت آشپزی، پس از بررسی مددکاران با دریافت وام از این نهاد توانستم مغازه‌ای اجاره و کارگاه آشپزی ایجاد کنم؛ همسرم را از مهلکه اعتیاد نجات دهم و در کنار او و فرزندانم که همه تلاشم رسیدن به اوج خوشبختی است وبرای رسیدن به این مهم امیدوارانه کار می‌کنم.
بانوی کارآفرین ساروی بابیان اینکه با وام اشتغال کمیته امداد درهای خوشبختی به رویش گشوده شد واز فروش آش و حلیم درآمد فوق‌العاده چشمگیری دارد، افزود: در کارگاهم انواع آش‌ها طبخ می‌شود و به لطف خدا کسب‌وکارم رونق فراوانی دارد؛ وقتی به گذشته می‌نگرم به‌خوبی درمی‌یابم که بعد از لطف خدا اگر کمیته امداد و حمایت‌های این نهاد نبود مطمئناًَ امروز به این خوشبختی نمی‌رسیدم چراکه با دریافت وام از این نهاد زندگی‌ام را از ورطه نابودی رهایی بخشیدم، مشکلات را به‌زانو درآورده و امیدوارتر از گذشته به‌سوی آینده‌ای روشن پیش می‌روم.
انتهای پیام


۶ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۵۸
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۸۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید