دکمه موبایل منو

اخبار

مهارت مددجوی مازندرانی با طلا به بار نشست

مهارت مددجوی مازندرانی با طلا به بار نشست
انسان موفق، ریشه همه موفقیت‌ها را در درون خود جست‌وجو می‌کند. افرادی که نگاه مثبت و فعال در زندگی دارند خواهان کار، کوشش و تلاش بوده و برای خود برنامه دارند. یکی از این افراد، مددجوی تحت حمایت کمیته امداد مازندران است که با بهره بردن از استعداد و مهارت خویش توانست در رشته ساخت و تولید عنوان اول المپیاد مهارت را کسب کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید جعفر مددجوی نخبه مازندرانی بابیان اینکه داشتن مهارت درزمینه ساخت و تولید برایش در اولویت بود، گفت: در سال 75 به دنیا آمدم و از وقتی‌که یادم می‌آید تمام امورات زندگی و رسیدگی به وضع معیشت و تحصیل مان به دوش مادرم بود.

وی با اشاره به اینکه مادرش با خیاطی امورات زندگی را می‌گذراند، افزود: در یک دوره زمانی مادرم باکار در یک مرکز بازتوانی مخارج زندگی‌مان را تأمین می‌کرد، اما ازآنجایی‌که تحمل دیدن مشکلات و سختی‌های آن مرکز را نداشت کار در آنجا را رها کرد و دوباره به خیاطی روی آورد. البته مادر به دلیل مشکلات فراوانی که در خانه داشتیم و ازآنجایی‌که به‌تنهایی از پس مشکلات برنمی‌آمد به کمیته امداد مراجعه و تحت حمایت درآمد؛ که من و برادرم نیز از خدمات این نهاد بهره بردیم.

این جوان نخبه ادامه داد: مادرم با مغازه‌ای که در بازار برای خودش اجاره کرد توانست بیشتر از پیش کار کند، من و برادرم نیز با درس خواندن باری از دوش او برمی‌داشتیم، سالها گذشت تا اینکه در دانشگاه دولتی در رشته ساخت و تولید پذیرفته شدم اما بیشتر به کسب مهارت علاقه داشتم، بنابراین از دانشگاه انصراف داده و به جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه مهارت ساخت و تولید پرداختم.

وی افزود: از هر فرصتی برای کسب مهارت و ساختن بهره برده و در کلاس‌های فنی و حرفه ای شرکت می‌کردم، با پیشنهاد استادم به‌صورت تیمی در المپیاد شرکت کردیم، مشتاق بودم که خودم را محک بزنم و در کنار دیگران بر آموخته‌هایم بی افزایم.

سید جعفر گفت: تیرماه امسال در المپیاد ملی مهارت که در کرج برگزار شد از بین هشت تیم در رشته ساخت و تولید رتبه اول را کسب کردم. برای رسیدن به این مراحل سختی‌های زیادی را متحمل شدم باید امید مادر می‌شدم و شنونده حرفهای دل برادر، باید یک تغییر اساسی در زندگی‌ام ایجاد می‌کردم، باید خستگی و سختی این چند سال را از چهره مادر می‌زدودم و قدردان زحماتش بودم.

وی با بیان اینکه موفقیت امروزم از دعای خیر مادر و صبوری او است ادامه داد: مادرم شکیبایی، استقامت و ایستادگی را به من آموخت تا در دستیابی به آنچه به صلاحم است از پای ننشینم؛ در این مسیر حمایت‌های کمیته امداد کمک بزرگی برایم بود زیرا این نهاد امید، خودباوری و انگیزه مرا برای کسب مهارت دوچندان می‌کرد.

 

انتهای پیام

۱۰ دی ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴
تعداد بازدید : ۱۰
کد خبر : ۱,۱۷۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید